Яніна Соколова
Телеведуча, журналістка, акторка, блогерка, ідейна натхненниця проєкту «Я, Ніна», співзасновниця школи екранних мистецтв Screen School та Фундації #ВАРТОЖИТИ.


Facebook: @yanina.sokolova
Instagram: @yanina_sokolova
Щастя — найкращі ліки!
В умовах карантину, коли культурне дозвілля неможливо організувати у вигляді походу в театр, кінотеатр, на концерт або на презентацію книги улюбленого автора, дуже важливо зберігати єдність.

Єдність — заради збереження нашої національної ідентичності, зважаючи на політичну ситуацію в Україні. Попри відмінності в думках, поглядах, принципах і переконаннях.
Одним із факторів збереження національної безпеки та національної ідентичності є мова, а засобом збереження і розповсюдження мови — книга.
Яніна Соколова
Співзасновниця
Фундації #ВАРТОЖИТИ
Вважаю, що бібліотека кожного українця має регулярно поповнюватись українськими книгами. Розумію, що книга зараз не є достатньо масовим продуктом культурного споживання, а читання — таким популярним способом проведення дозвілля, як телебачення або гаджет. Та все-таки у нас нація, яка має досить високий відсоток тих, хто любить читати і цінує гарну літературу, яка сприяє самореалізації особистості і робить кожного трохи кращим, ніж до читання.

Ми щодня маємо доступ до всіх можливих і неможливих онлайн-курсів, дивимось лайви улюблених виконавців, приймаємо участь в найрізноманітніших челенджах.
У нас свій челлендж, адже місія Фундації #ВАРТОЖИТИ — реформувати систему охорони здоров'я та змінити свідомість українців заради гідного життя онкохворих.
Яніна Соколова
Співзасновниця
Фундації #ВАРТОЖИТИ
Книжковий Марафон
#читаювдома
До 12.05.20 команда Фундації #ВАРТОЖИТИ проводить Благодійний КНИЖКОВИЙ марафон #читаювдома. До участі у Марафоні ми запросили улюблених авторів українців та всі українські видавництва. В рамках Книжкового Марафону:
Даруємо книги!
Розіграємо понад 120 книг від найкращих українських видавництв. Подарунок може отримати кожен, хто візьме участь в нашому Книжковому Марафоні, який триває до 12.05.20 включно.
Збираємо книги для дітей
Разом з нашими друзями — Фондом «Зелений Слон», який здійснює мрії важкохворих дітей, зберемо і передамо книжки від українських видавництв дітям, які проходять лікування в Національному Інституті Раку та дітям, які борються з недугом у всіх куточках України і вже встигли замовити мрію Фонду «Зелений Слон».
Купуємо книжки важкохворим дітям!
Кожен українець в Україні або за кордоном може просто зараз долучитися до збору книжок важкохворим дітям. Для цього потрібно придбати одну або більше книжок на власний розсуд. Після завершення марафону наша команда придбає всі книги і передасть дітям, які борються з раком.
Знайомимо з українськими авторами та видавництвами
Під час Книжкового марафону ми опублікуємо на наших сторінках в соціальних мережах персональні блоги українських авторів і видавців, а також серію відеороликів, в яких вони читають уривки своїх власних або улюблених творів.
Проводимо флешмоб #читаювдома
Проведемо флешмоб #читаювдома, в рамках якого автори і читачі будуть радити свої улюблені книги, щоб в умовах карантину нагадати українцям, що читати — це круто!
Українські автори, які вже долучилися до Книжкового Марафону
Чарівником може стати кожен!
Лікування тяжких, зокрема онкологічних хвороб, є тривалим, фізично та емоційно виснажливим для будь-якої людини. А надто — для дитини...

Для кожного маленького героя це важке випробування. Коли ми обіймаємось із людьми, які нас люблять, коли поруч ті, хто в нас вірить і коли на горизонті з'являється людина, яка раптом, в цю хвилину, реалізовує твою мрію, ти стаєш абсолютно щасливою людиною. Навіть якщо маєш невиліковний діагноз. Фактор несподіваного щастя від здійснення мрії наснажує дитину на подальше лікування та швидше одужання.
«Щастя — найкращі ліки!»
Такий девіз Фонду «Зелений Слон», який здійснює мрії важкохворих дітей у різних куточках України.
Яніна Соколова
Співзасновниця
Фундації #ВАРТОЖИТИ
Інна Голованчук — засновниця Фонду «Зелений Слон», Олеся Корженевська та Яніна Соколова — співзасновниці Фундації #ВАРТОЖИТИ
Я щаслива бути амбасадоркою Фонду «Зелений слон». Ми дуже хочемо, щоб ви стали частиною цієї величезної щасливої історії. Давайте робити щасливими тих, кому пощастило трішки менше, ніж нам. Давайте сіяти добро і робити так, аби добрих і щасливих людей ставало більше.
Інна Голованчук
Засновниця Фонду «Зелений Слон»
«Зелений Cлон» — це про дружбу. Про об'єднання дорослих заради здійснення мрій маленьких. Про щиру потребу ділитись. Про усвідомлення свого призначення. Про щастя. Яке, безумовно, є найкращими ліками. Про кожного з нас, хто розуміє масштаби цього світу і готовий долучитись до його удосконалення.

Звичайно, ми усвідомлюємо, що навряд чи здійснимо всі мрії, але це не привід не здійснити жодної.

Наразі ми реально оцінюємо наші сили і тому зосередили свою діяльність на дитячому відділенні Національного інституту раку. Там лікуються дітки зі всієї України, що для нас дуже важливо — охопити географічно різні регіони — від Донецької до Львівської областей.

Діти пишуть нам про свої мрії через наш сайт gef.org.ua, де є спеціальна форма «Замовити мрію». Після цього ми обговорюємо мрію з нашим близьким другом Ларисою Лавренюк (благодійний фонд «Краб»), дізнаємось детальніше про дитину та починаємо готувати цей момент щастя — здійснення мрії. Звичайно, далеко не всі бажання дітей є мріями, але це, зазвичай, зрозуміло навіть по тому, як розповідь про мрію сформульована у самій заявці. Це просто відчутно по першому слову дитини.

Останню мрію, яку ми здійснили на днях, подавала не сама дитина, а її мама. І коли ми спілкувалися з нею після здійснення та розповідали, як сильно нас вразив її лист, вона відповіла, що він просто був дуже щирий і що вона не думала, що ми дійсно її здійснимо. А взагалі — сльози мам, які розділяють щастя своїх дітей — це, напевно, одна із найсильніших сил, які нас наснажують не зупинятись.

На жаль, ми не можемо всіх вилікувати, але ми можемо хоч трохи відволікти, переключити, полегшити лікування емоціями та наблизити одужання. В цьому і є наша місія. Нічого надглобального. Хоча, що може бути глобальнішим за щастя?
Фонд «Зелений Слон»
Втілює мрії онкохворих дітей.

Будь-яка тяжко хвора дитина віком від 2,5 до 18 років має можливість звернутись до Фонду «Зелений Слон» за здійсненням своєї мрії.
Мрія про хаскі
9-річний Ілля з села Крепи Луганської області завжди мріяв про хаскі. Про свою мрію він розповів друзям у відділенні, коли потрапив на лікування з рабдоміосаркомою сечового міхура. Мама пообіцяла йому, що подарує хаскі після того, як Ілля пройде свої дев'ять курсів хіміотерапій (де ж бо жити собані у відділенні?). Так, в останній день перед поїздкою додому, чарівне цуценя хаскі знайшло свого ідеального друга та господаря. Через важку хворобу Іллюша практично втратив зір і коли ми подарували йому омріяну собаню перше, що він спитав: «Якого кольору у неї очі?».

Вже наступного дня, повернувшись додому, Іллюша був зайнятий турботами про свого нового друга, знайомлячи зі своєю прекрасною родиною. Готуючи їжу собачці, хлопчик дзвонив, аби спитати, яким м'ясом її годувати — сирим чи вареним?
Нас підтримують: