Донором крові в Україні може бути здорова людина віком від 18 років, вагою від 50 кг (у Києві) та від 60 кг (у Львові). Якщо з віком та кілограмами більш-менш зрозуміло, то яка ж це здорова людина, зрозуміти складніше.
Отже, здорова людина — це та, яка не має протипоказів до донорства. Іншими словами, якщо ви приймаєте ліки, маєте хронічні захворювання чи стоїте на обліку — донорство крові вам протипоказане чи на постійній основі, чи на тимчасовій.
А тепер перейдемо до деталей і ознайомимось які саме є протипокази до донорства. Вони діляться на
тимчасові та
абсолютні і ми рекомендуємо обов'язково ознайомитись з ними за посиланнями.
Чому ж існує такий величезний список протипоказів і навіщо вони, адже кров все одно перевіряють/тестують в лабораторії перед тим як видати пацієнтам в лікарні. Це все тому, що донорство в першу чергу — це турбота про донора, тобто працює принцип «не нашкодь собі». Адже погодьтесь, якщо людина потребує допомоги чи через підвищену температуру, чи має хронічне захворювання, до прикладу, псоріаз її організм потребує на даний момент відпочинку і лікування, а не навантаження. То ж спочатку турбуємось про себе і свій стан здоров'я, а вже потім — рятуємо інших.
Якщо ви не знайшли протипоказів у списках, значить потенційно ви можете бути донором крові. Та все ж звертаємо увагу, що список — це основа і в ньому є далеко не всі вказані випадки, враховуючи які людина не може стати донором.
Часто виникає питання,
«Чи можу я бути донором, якщо приймаю протизаплідні таблетки?» Якщо ви приймаєте їх з метою контрацепції, а не лікування — ви можете бути донором.