Обмеження за віком, вагою та протипокази
Донором крові в Україні може бути здорова людина віком > 18 років, вагою > 50 кг (Київ) та > 60 кг (Львів), яка не має протипоказів до донорства.
Якщо ви:
  • приймаєте ліки
  • хворієте, маєте хронічні захворювання
  • маєте проблеми з зором
  • чи стоїте на обліку
  • протягом останнього року у вас були будь-які хірургічні втручання чи процедури за допомогою голки
  • впродовж останнього року ви робили пірсинг або тату
  • у вас низький рівень гемоглобіну (рівень гемоглобіну визначають лікарі в день здачі крові) — донорство крові вам протипоказане або на тимчасовій або на постійній основі
Інформаційна підтримка донорів
Ми детально будемо інформувати вас щодо питань, як стати донором, що можна вживати перед здачею крові, а що ні і ви завжди можете написати нам ваші запитання, на які ми обов'язково відповімо.
FAQ
Як стати донором крові?
Донором крові в Україні може бути здорова людина віком від 18 років, вагою від 50 кг (у Києві) та від 60 кг (у Львові). Якщо з віком та кілограмами більш-менш зрозуміло, то яка ж це здорова людина, зрозуміти складніше.

Отже, здорова людина — це та, яка не має протипоказів до донорства. Іншими словами, якщо ви приймаєте ліки, маєте хронічні захворювання чи стоїте на обліку — донорство крові вам протипоказане чи на постійній основі, чи на тимчасовій.

А тепер перейдемо до деталей і ознайомимось які саме є протипокази до донорства. Вони діляться на тимчасові та абсолютні і ми рекомендуємо обов'язково ознайомитись з ними за посиланнями.

Чому ж існує такий величезний список протипоказів і навіщо вони, адже кров все одно перевіряють/тестують в лабораторії перед тим як видати пацієнтам в лікарні. Це все тому, що донорство в першу чергу — це турбота про донора, тобто працює принцип «не нашкодь собі». Адже погодьтесь, якщо людина потребує допомоги чи через підвищену температуру, чи має хронічне захворювання, до прикладу, псоріаз її організм потребує на даний момент відпочинку і лікування, а не навантаження. То ж спочатку турбуємось про себе і свій стан здоров'я, а вже потім — рятуємо інших.

Якщо ви не знайшли протипоказів у списках, значить потенційно ви можете бути донором крові. Та все ж звертаємо увагу, що список — це основа і в ньому є далеко не всі вказані випадки, враховуючи які людина не може стати донором.

Часто виникає питання, «Чи можу я бути донором, якщо приймаю протизаплідні таблетки?» Якщо ви приймаєте їх з метою контрацепції, а не лікування — ви можете бути донором.
Жодних попередніх аналізів крові чи довідок не потрібно!
А що ж робити, якщо я не знаю свою групу крові? Ну що ж, і тут у нас є для вас хороша новина. В центрі крові вам визначать групу крові і навіть буде зроблено медогляд.
Бути донором — це відповідально, тому варто дотриматись правил підготовки й харчування перед донацією.

ВАЖЛИВО!
Обов'язково потрібно взяти з собою документ, що посвідчує особу інакше ризикуєте не здати кров, тож не забудьте паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Донорами крові відтепер можуть бути громадяни інших країн. Для цього потрібно мати документ, що посвідчує особу, а також посвідку на проживання в Україні.

Після того як ви стали донором крові є правила відновлення, рекомендуємо вам дотримуватись їх і через 60 днів можна знову стати донором крові!

Правила відновлення донора
Здавайте кров регулярно і залишайтеся здоровими!

матеріал взято з ресурсу ДонорUA
Як підготуватись до здачі крові?
За три дні до здачі крові
Ліки
Відмовся від аспірину, анальгіну та ліків, що їх містять
Чорниця
Не вживай чорницю - вона розріджує кров
Виникли питання?
Не соромся запитати в події на фейсбуці
Реєстрація
Обов'язково зареєструйтесь!
Реєстрація відкривається за 2 тиждні до події
За два дні до здачі крові
Алкоголь
Не вживайте алкоголь
Їжа
  • відмовтесь від солінь, а також копченої, гострої і смаженої їжї з численними спеціями
  • не вживайте горіхів, фініків та бананів - вони надто жирні, буряків (розріджує кров і понижує тиск) та чорниці
  • не вживайте солодких магазинних напоїв, чіпси, сухарики, халву, насіння, майонез, кетчуп, круасани та магазинні солодощі
Чому обов'язково дотримуватися дієти перед здачею?
Протипоказані продукти унеможливлюють проведення точного аналізу крові і визначення стану організму людини
За один день до здачі крові
Вживайте дозволені продукти
Вживайте в цей день хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, овочі, фрукти (крім бананів - вони надто жирні). Рибу (короп) та м'ясо (курка, телятина) нежирних сортів у відвареному, печеному чи тушкованому вигляді
Дотримуйтесь водного режиму
Дотримуйтесь водного режиму - не менше 2-х літрів негазованої води, додатково можна випити - солодкий чай, узвар, морс, компот чи мінеральну воду
Виспіться
Обов'язково потрібно виспатись!
Відмовтесь від забороненої їжі
Пам'ятайте про заборону на жирну, смажену, копчену їжу, соління, яйця, молочні продукти, чорницю, буряк, горіхи та напої, які містять алкоголь
Покладіть з собою документи
Складіть звечора з собою паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, щоб не забути вранці
В день здачі крові
Легкий сніданок обов'язковий
Легкий сніданок обов'язковий. Можете перекусити вареними крупами на воді або макаронними виробами без додавання вершкового масла. Також можна їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки!), просте галетне і вівсяне печиво. Якщо є час та можливість - поласуйте пропареною рибою або відвареним м'ясом нежирних сортів.

Якщо ви не встигнете поснідати - ми пригостимо вас вівсяним печивом і чаєм просто перед здачею крові
Не плануйте серйозних справ
Не плануйте в день здачі крові серйозних справ, інтенсивних фізичних навантажень, прийому алкоголю
Не пийте каву
До здачі крові не пийте каву та інші напої - обмежтесь водою та чаєм
Не паліть за 2 години і після
Пам'ятайте про заборону на жирну, смажену, копчену їжу, соління, яйця, молочні продукти, чорницю, буряк, горіхи та напої, які містять алкоголь
Обов'язково візьміть документи
Обов'язково взяти з собою паспорт громадянина України та ідентифікаційний код