Марина
Халімоненко
Діагноз: гострий лімфобластний лейкоз. В ремісії

Facebook:
Марина Халімоненко
Марино, розкажіть про себе. Чим займаєтесь в житті?
Я сімейна лікарка. Мені 31. Пишу вірші й мрію написати фентезійну сагу, друзі сміються, що це буде медичне фентазі (так, там є елемент цілительства). Медицина й література тісно переплелись в моєму житті. Це основні мої захоплення. Ще я люблю походи (хайкінг). Близько двох років тому почала займатися Капоейрою — бразильське бойове мистецтво, суміш музики, танцю й бійки. Захопливо!
З Яніною Соколовою в рамках промокампанії кол-центру #ВАРТОЖИТИ
Як і коли ви дізнались про свій діагноз?
У другому семестрі дев'ятого класу я захворіла на гепатит А. В один прекрасний день я просто пожовтіла, на це звернула увагу моя однокласниця, з якою я сиділа за однією партою, і почалось… Інфекційка, стаціонар. Всі симптоми вказували на хворобу Боткіна. Далі — бронхіт, пізніше — чергове ГРЗ. Після закінчення дев'ятого класу, вже на літніх канікулах, я заслабла. Мені ставало фізично важко ходити, ця слабкість наростала, під час хотьби почав боліти живіт. Я стала робити часті зупинки, не могла пройти навіть якусь незначну відстань.

Пам'ятаю, одного дня мені стало настільки погано, що я не змогла провести додому свою подругу. Ввечері підвищилася температура тіла, мені стало зле. Думали чергове ГРЗ. Мама хотіла викликати швидку, у мене швидко збільшувалися лімфатичні вузли, особливо сильно на шиї. Я відмовилася від швидкої, але ми домовилися, що зранку підемо до лікаря. Наступного дня ми таки пішли до знайомого лікаря, мені негайно почали забирати кров на аналіз. Пам'ятаю, кров швидко зсідала при заборі. Направили в онкодиспансер на пункцію кісткового мозку. Консультував гематолог в обласній дитячій лікарні, відділення онкогематології в ній було зачинене на великий ремонт, тож було прийняте рішення транспортувати мене до Києва в ОХМАТДИТ (все вищеописане відбувалося в місті Чернігові). Вже там остаточно встановили діагноз, а точніше — його підтвердили.
Участь в інформаційній кампанії #ВУСОПАД від проєкту Я, Ніна
Я стала сильнішою. Почала більше цінувати те, що є тут і зараз. Вдячність стала моїм центром тяжіння
Марина Халімоненко
Онкопацієнтка
Можете пригадати свої емоції, коли дізнались, що у вас рак?
Якщо відверто, коли я опинилася в ОХМАТДИТІ, я відчула полегшення, тому що нарешті вдалося з'ясувати, що зі мною, бо до того все було якось сумбурно і не зовсім зрозуміло, що відбувається. Я пролежала дві доби у відділенні Чернігівської обласної дитячої лікарні, де йшов ремонт, пахло фарбою, не було інших пацієнтів. Мене не могли там лікувати, тільки знеболювали (живіт продовжував боліти, біль наростав, я почала відчувати свою печінку й селезінку). Я слабла на очах. По приїзду в Київ мені важко було оцінювати ситуацію, я почувалася зле. Але самі стіни лікарні, лікарі вселяли якусь впевненість. Було спокійно, я відчувала, що мене тут вилікують.
Що давало вам сили боротись?
Підтримка близьких, друзів. Мама поруч. Здавалося, що всі довкола об'єдналися, щоби я жила. До мене в Київ в лікарню приїжджали мої подруги-однокласниці з батьками. Мені надсилали листівки, листи. Я читала багато художньої літератури. Я залишилася в своєму класі, проте на домашньому навчанні, але це також давало сили — я не відстану, закінчу школу разом з усіма своїми.
З Оксаною Гергало в рамках промокампанії кол-центру #ВАРТОЖИТИ
Чи правда, що рак змінює життя на до і після?
Так. Правда. Я стала сильнішою. Почала більше цінувати те, що є тут і зараз. Вдячність стала моїм центром тяжіння. Я сама стала ініціативнішою, активнішою. Я полюбила життя. Перестала сприймати все як данність. Кожен день тепер як подарунок. Можливість творити, любити й бути.
Що робить вас щасливою?
Сім'я, творчість, робота. Я дуже люблю свою роботу, бути лікарем — це найбільше моє захоплення, це інколи виснажує аж до розпачу, але часто це дає крила й надію. Я вчуся віднаходити баланс. Це непросто. Але можливо. Все можливо. І я потрохи вчуся бути в гармонії з собою.
Чи потрібний українцям кол-центр #ВАРТОЖИТИ? Чому?
Однозначно потрібний! Бо Жити Варто! Інколи так буває, що в хвилину відчаю ти не розумієш куди бігти, що робити. Інколи ти не знаєш, з ким поговорити. Дуже часто трапляється так, що ти не хочеш засмучувати своїх рідних, а поговорити треба. Інколи рідні важкохворого пацієнта стикаються з проблемами морально важчими, ніж можуть витягнути на собі. Людині потрібна людина. Для теплого слова, для вчасної підтримки, для вдалого рішення й конкретної рекомендації.
Підйом на вершину гори Петрос
Якби рак можна було порівняти з якимось художнім персонажем, хто б це був і чому?
Я не хочу порівнювати рак з художнім персонажем. Це щось антихудожнє. Мене з ОХМАТДИТу возили на опромінення до Інституту раку, потім у мене там були пари під час навчання в університеті, зараз я лиш інколи там можу проїхати повз у справах. Там перед в'їздом на стіні є мозаїка… радянського модернізму, чи постмодернізму, щось на кшталт цього. Єдине з чим у мене асоціюється рак, то це точно з цією мозаїкою. Мені вона доволі мерзенна. Хоча знаю поціновувачів цих настінних мозаїк того часу, так ось один товариш навпаки вбачає саме в цій мозаїці оспівування сили лікарів і перемогу над недугою, що однозначно туди хотіли вкласти автори. Але для мене вона залишається бути неприємною, важкою до сприйняття.
Що би ви сказали усім, хто щойно дізнався, що у них злоякісна пухлина?
Все можливо. Не опускайте руки! Борітеся. Хвороба може бути підступною й виснажливою, але ВАРТО ЖИТИ, заради себе, своїх мрій, людей, які тебе люблять і для яких ти цілий світ, заради ще одного ковтка повітря на повні груди й стрибка в море, заради ще одного світанку й нічних посиденьок на кухні, заради саме тої незабутньої миті, яку ти ще не встиг/встигла відчути, бо вона ще не трапилася. АЛЕ ТОЧНО ЧЕКАЄ НА ТЕБЕ!
Кол-центр для онкопацієнтів
та їх близьких
Як це працюватиме?
Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких
1
Гаряча лінія допомоги
Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн
2
Психологічна допомога
Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової
3
Таксі для онкопацієнтів
Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому