Марися Нікітюк
Українська письменниця, сценаристка та режисерка.

Працювала журналісткою, публіцисткою, театральною критикесою, є авторкою серії новел та кількох книг.

Facebook: @marysia.nikitiuk
Instagram: @marysianikitiuk
Марисю, коли ти вирішила, що хочеш стати письменницею?
Марися:
Я вирішила, що буду письменницею в 13 років. Моя викладачка літератури так круто розповідала про життя письменників, що я вирішила стати такою ж. В моїй уяві це правда виглядало, як жити пригодами і драмами, які завжди можна записати і зробити вигляд, що це сталося не з тобою, а після твоєї трагічної смерті тебе вивчатимуть в школах. З часом мої мотивації змінились.
Марися Нікітюк
на презентації своєї книжки «Безодня»
Чи відрізняється написання книжок від написання сценаріїв?
Марися:
По суті і там і там ти автор, деміург, жонглюєш всесвітами. Але сценарій — це все ж напівфабрикат. Тут треба написати технічно що ми бачимо і що відбувається, а наповнити цей написаний світ життям остаточним вже має режисер. Коли ж пишеш книжку — ти створюєш і шифруєш в метафори весь світ загалом, тут крім тебе і читача нікого більше нема. Я більше люблю писати книжки, писати сценарії — моя робота.
Звідки ти черпаєш ідеї для написання творів та сценаріїв?
Марися:
З життя. Завжди з життя. Там стільки цікавого, там прекрасні персонажі, ельфи, єдинороги і мавки ходять по вулицям міст без охорони. Я дуже люблю людей, тому мені зараз на карантині дуже важко. Доводиться брати натхнення з науки. Це теж для мене дуже цінний ресурс. Читаєш про нейробіологію чи генну інженерію і в голові пазлики невидимих історій складаються.
Марися Нікітюк
фото Романа Пашковського
Коли пишеш книжку — ти створюєш і шифруєш в метафори весь світ загалом, тут крім тебе і читача нікого більше нема.
Марися Нікітюк
Письменниця
Як і де тобі найкраще пишеться? Чи є якісь звички, пов'язані з творчим процесом?
Марися:
Я пишу або вдома, у себе на підвіконні, або в улюбленому кафе Фьорст Поінт на Подолі. Або ще в інших улюблених кафе. І для мене дуже важливий цей баланс між домом і публічними місцями, бо якщо його немає, то вдома просто залипаєш, а це найпрекрасніше і найспокійніше місце для мене.
Які книжки найбільше вплинули на формування тебе як людини і як письменниці?
Марися:
Українське Розстріляне Відродження, французькі прокляті поети і девіантні автори, як Селін, Гійотта, Вітткопп, Віан і Латино-американські автори з магічного реалізму: Борхес, Маркес, Алехандо Ходоровський.
Письменником в Україні бути складно. Дуже мало читають українською. Видавництва ледь виживають. Гонорари доволі низькі.
Марися Нікітюк
Письменниця
Марися Нікітюк
і її книга «Можливо завтра»
Про що буде наступна книжка?
Марися:
Я мала б видати на осінь книгу своїх віршів, проте через зупинку ринку цю книгу відкладено. Але готується одна книга в жанрі фантастики, і одна збірка оповідань про життя цього збожеволілого світу. Більше драми.
Коли закінчиться карантин я влаштую вечірку з друзями і всіх буду ходить і обнімать.
Марися Нікітюк
Письменниця
Як вплинув на твої творчі процеси карантин?
Марися:
Карантин не змінив моїх робочих процесів, тож часу щось надолужувати у мене нема. Просто стало складніше писати, бо нема взаємодії з людьми, а це моє джерело енергії і натхнення. А для роботи я зараз переглядаю Бергмана «Сцени з подружнього життя», «Імперію почуттів» Нагіши Ошіми, «Німфоманку» Фон Трієра, «Калігулу» Тінта Браса, «Кен Парк» Ларі Кларка. А читаю я зараз багато всякого про геном людини і генну інженерію.
Олеся Корженевська — співзазновниця Фундації #ВАРТОЖИТИ та продюсерка повнометражного художнього фільму «Я, Ніна» разом з Марисею Нікітюк працює
над створенням картини.
Чому ти вирішила долучитися до Книжкового марафону?
Бо Леся Корженевська так сказала :))
Книги, які радить Марися Нікітюк
«Альбіна і чоловіки пси»
Алехандро Ходоровський
Спокій маленького чілійського містечка порушено появою двох загадкових жінок — огидної Каракатиці и спокусливої Альбіни, таємницю походження якої знають лише тібетські мудреці.
«100 років самотності»
Габріель Гарсіа Маркес
Одна з найвидатніших книжок XX століття. Дивна, поетична, химерна історія міста Макондо — від створення до занепаду. Історія роду Буендіа — сім`ї, у якій вирують наздвичайні пристрасті та відбуваються неймовірні події.
«Могила для 500 000 солдат»
П'єр Гійот
Один з найскандальніших романів ХХ століття.
«Могила для 500 000 солдат» присвячена алжирській війні, пристрасті навколо якої ще не встигли вщухнути в французському сусіпільстві, яке дуже болісно пережило падіння імперії.
«Мозок говорить»
Вілейанур Рамачандран
Найсвіжіші досягнення науки про мозок. Де в мозку ховається те, що робить людину людиною?
«21 урок для 21 століття»
Ювал Ной Харарі
Три книги Ноя Харарі — три погляди: на минуле, сучасність та майбутнє. Книга «21 урок для 21 століття» пропонує зазирнути саме у сьогодення та ті питання, що воно перед нами ставить.
«Краса фізики»
Френк Вільчек
Чи вірно, що краса править світом? Цим питанням протягом всієї історії людства задавалися і мислителі, і художники, і вчені. На сторінках чудово ілюстрованої книги своїми роздумами про красу Всесвіту і наукових ідей ділиться Нобелівський лауреат Френк Вільчек.
Нас підтримують: