Оксана
Шаварська
Українська письменниця та блогерка

Авторка книги «8000 миль самотності», яку видало видавництво «Люта справа»

Facebook: @shavarska
Instagram: @oksana_shavarska
Оксано, коли ти почала писати і як зрозуміла, що хочеш бути письменницею?
ОКСАНА:
Почала писати новели ще в школі. Здається, це були старші класи. Приходила після школи додому і завжди перед сном щось намагалася вигадати і записати в зошит. Напевно, саме тоді і прийшло відчуття: «писати» — це справді те, що приносить мені неабияке задоволення.

Десь з 18 років мріяла, що колись напишу книгу, але бракувало досвіду і майстерності, з часом я цю писанину закинула. І повернулася до неї аж у свої 25 років. Почала писати блоги і багато текстів в фб. З часом з'явилася ідея книги. І от нарешті в 2020-му мені вдалося здійснити давню мрію — таки видати її.
Всі ідеї для своїх оповідань беру з власного життя і з життя своїх друзів та знайомих. Усе мною написане — це реальні історії. В мене якось не дуже склалося з фантазією аби вигадувати те, чого не було насправді
Оксана Шаварська
Письменниця
Які відчуття були після того, як видали твою першу книгу?
ОКСАНА:
Було якось дивно. Неначе, я роздала себе по частинкам безлічі людей. Зараз отримую дуже багато відгуків від читачів, але і досі не можу до кінця повірити, що це все про мене і мені.
фото Ольги Закревсьої
Як і де тобі найкраще пишеться
ОКСАНА:
Переважно, це відбувається вночі, вдома, після якоїсь гучної вечірки. Я заходжу в квартиру і мені хочеться «продовження свята». Я відкриваю ноутбук і починаю писати поки пишеться. Я дуже неорганізована людина і у мене все відбувається за покликом емоцій.
Хочеш бути письменницею — бери і пиши. Якщо ти пишеш класно — тебе видадуть і ти матимеш успіх у читачів. Якщо ти графоманка — тебе розкритикують і будуть праві. Нічого складного в цьому не бачу.
Оксана Шаварська
Письменниця
Які книги найбільше вплинули на формування тебе як людини і як письменниці?
ОКСАНА:
Не можу сказати, що були якісь конкретні книги, які вплинули на мене, як на письменницю. Я люблю читати, і кожного разу, коли мені до рук потрапляє классна книга — радію, як дитина. Як на особистість на мене вплинув Чарльз Буковскі. Він мій улюблений письменник.
Карантин — хороша нагода надолужити непрочитане. Що зараз читаєш?
ОКСАНА:
Почала читати Bandy Sholtes «Невдячна свиня або мене немає вдома» і «Морг» Євгена Спіріна.

На карантині нічим корисним не займаюся. Від скуки дивлюся хороше кіно і серіали, як і багато хто, годинами туплю, читаючи фейсбук, сплю більше ніж треба. Відкрила талант до випічки, але це небезпечно для фігури, тож намагаюся себе стримувати і зайвий раз не підходити до духовки. Думала, що займуся спортом, але ні, сильно лінюся.
Я за будь-який кіпіш, якщо він комусь на користь
Оксана Шаварська
Письменниця
Книги, які радить Оксана Шаварська
«Жінки»
Чарльз Буковські
Невиправний пияк Генрі Чинаскі народився не для життя, а для виживання. Десятки років змарнувавши на безперспективній і низькооплачуваній роботі, всі заробітки з якої він спускав на випивку й жінок, п'ятдесятирічний Чинаскі нарешті відчуває, що прийшов його зоряний час. Його життя зненацька перетворюється на життя справжньої рок-зірки — похмілля через день, а жінок стільки, що й Казанова не впорався б. З традиційними для Чарльза Буковскі чорним гумором і відвертістю роман «Жінки» змальовує життя на межі, стаючи своєрідним продовженням «Поштамту».
«Витівки кепського дівчиська»
Маріо Варгаз Льосса
«Витівки кепського дівчиська» – це зворушлива історія кохання перуанця Рікардо до дівчини Лілі. Вони познайомилися в Лімі, де Лілі видавала себе за чилійку. Коли обман викривається, дівчина щезає. Так вона робитиме все своє життя – з'являтися і щезати, міняти імена, національність, документи, чоловіків... А Рікардо її кохатиме всі ці роки і шукатиме – аж доки вона не з'явиться востаннє...
«Згадуючи моїх сумних повій»
Габріель Гарсіа Маркес
Ця книга про часи, коли бажаня ще живі, а сили вже майже вичерпані, а також про дивне майже містичне кохання, яке спітлкало людину в кінці бездарно прожитого життя, наповненого нудної роботи і випадкового сексу.
«Фелікс Австрія»
Софія Андрухович
Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, - долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв'язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.
«Режиссер сказав: одягайся тепліше, тут холодно»
Алеся Казанцева
Це збірка оповідань Алесі Казанцевої, котра одного разу приїхала в столицю на тиждень, а а залишилась назавжди. Котра одного разу заскочила на кіностудію і більше ніколи звідти не вийшла. Котра була дуже одинокою тому що почала писати в інтернеті свою оповідання про життя і роботу другим режисером на зйомках фільмів, серіалів і реклами.
«Нестримна легкість буття»
Мілан Кундера
«Нестерпна легкість буття» — легендарний роман одного із найвизначніших письменників сучасності Мілана Кундери, сповнений глибокого сенсу, із блискучими та грайливими роздумами й різноманітністю стилів; це книга, що надихає і змушує замислитися.
Нас підтримують: