Ольга
Купріян
Письменниця, редакторка. Пише для дітей та підлітків. Авторка книжок «Суперклей для вази», «Мамонт», «Боброго ранку!», «Солоні поцілунки», «Щоденник Лоли» та інших. У співавторстві з Яніною Соколовою написала книжку для дорослих «Я, Ніна» для однойменного проєкту.

Facebook: @olha.kupriyan
Instagram: @nechytaiko
Олю, коли ти вирішила, що хочеш стати письменницею?
ОЛЬГА:
Десь у четвертому класі, коли я створювала саморобні книжки, пробувала писати віршики (о жах який, як добре, що я вчасно схаменулася, й на одну графоманку у світі поезії менше!) і написала твір на тему шкільної читанки. Там була типова обкладинка, де дівчинка у віночку біжить по пшеничному полю. Але я була сільська дитина, для мене цей тип школи був дуже звичним. Я написала твір у зошиті, всі мене хвалили, так я повірила, що вмію писати.
Ольга Купріян з донькою Ярославою читають книгу «Слухай серцем. Мамонт»
Звідки черпаєш ідеї для написання своїх книжок?
ОЛЬГА:
Переважно з життєвих ситуацій. Інколи якась фраза чи випадок хочуть, щоб їх записали. Або ж персонажі практично «готові» трапляються. Останнім часом усе більше замовляють тексти, тому тему доводиться вивчати. У процесі знаходяться ідеї, і це теж особливий вид кайфу від роботи!
Ольга Купріян, Віталій Кличко та Яніна Соколова на презентації книги «Я, Ніна»
Дотримуюся єдиного виду забобонів у творчому житті: пишу винятково з договором.
Ольга Купріян
Письменниця
Як і де тобі найкраще пишеться? Чи є якісь звички або забобони, пов'язані з творчим процесом?
ОЛЬГА:
Найкраще мені пишеться будь-де, де не відволікають. Я вже 5 років мама, тож навчилася ефективно використовувати свій час, навіть якщо його дуже мало. Дотримуюся єдиного виду забобонів у творчому житті: пишу винятково з договором.
Які книжки найбільше вплинули на формування тебе як людини і як письменниці?
ОЛЬГА:
За освітою я літературознавиця, тож це був би дуже довгий список. Крім того, в різні періоди життя це були різні списки. Можу назвати тих, чиє письмо для мене зараз є зразковим і я часто, читаючи, думаю: «Вау! Як класно, хотіла б і я так!». Це книжки моєї дорогої колеги Галини Ткачук, Ульфа Старка і дорослі книжки Фредріка Бакмана.
Треба багато працювати, щоб досягти навіть того успіху, про який ідеться, коли говориш «успішна письменниця в Україні». Тож якщо вам не складно ДУЖЕ багато працювати, то й це не складно буде :)
Ольга Купріян
Письменниця
Ольга Купріян на презентації своєї книги «Солоні поцілунки»
Коли закінчиться карантин перше, що я зроблю — прогуляюся пішки від Золотих воріт до Подолу, сяду з насолодою у тролейбус і дивитимуся у вікно. Сходжу в кіно й куплю щось дуже смачне в кафе!
Ольга Купріян
Письменниця
Карантин — хороша нагода надолужити непрочитане. Що зараз читаєш і що порадиш нашим читачам?
ОЛЬГА:
Я скрізь кажу, що карантин із дитиною і без – це геть різні підходи. У мене дошкільня, я не встигаю читати нічого, крім дитячих книжок. Але я люблю їх читати й це велика частка моєї роботи, тож я вибираю ті книжки, які з насолодою чита сама. Останнє було – серія про Даню шведських авторок Рус Лаґеркранц та Еви Еріксон в українському перекладі Галини Кирпи. Якщо у вас є дитина віком 5–8 років, то щиро раджу!
Чому ти вирішила долучитися до Книжкового марафону?
Тому що стежу за діяльністю Фундації #ВАРТОЖИТИ від початку й переконана, що вони роблять потрібну і важливу справу.
Книги, які радить Ольга Купріян
«Смажені зелені помідори в кафе зупинка»
Фенні Флеґґ
36 тижнів ця книга перебувала у списку бестселерів The New York Times!
Cерія книг про Петсона і Фіндуса Свена Нордквіста
Серія цікавих та добрих книжок про пригоди дідуня Петсона і його кота Фіндуса від шведського письменника Свена Нордквіста.
«Маленька книжка про любов» Ульф Старк
Ульф Старк — шведський письменник і сценарист. Його повісті та книги популярні серед дітей середнього шкільного віку, а також їх батьків. Вони отримали багато схвальних відгуків, і «Маленька книжка про любов» — не виключення.
«Вбивство п'яної піонерки»
Сергій Осеник
Сповнений іронії та щемкої ностальгії детективний роман «Вбивство п'яної піонерки» — це історія подвійного розслідування злочину, яке ведуть і дорослі, і діти.
«Місто дівчат»
Елізабет Гілберт
«Місто дівчат» — новий бестселер Елізабет Ґілберт, яка підкорила світ романами «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей».
Нас підтримують: