День донора
Red
Brunch
Київ / Львів / Вінниця / Дніпро
01.03.2022
Red Brunch
День Донора від команди проєкту «Я, Ніна» та Фундації #ВАРТОЖИТИ

Запрошує всіх охочих стати донорами крові або волосся у Києві, у Львові, у Дніпрі та у Вінниці
Кожен 1-й вівторок місяця
Ви маєте можливість здати кров на важливі потреби, а це — онкохворі, опікові відділення, пологові будинки, хірургія. З листопада 2019 День Донора одночасно проходить у Києві та у Львові, з вересня 2021 — у Вінниці, а з березня 2022у Дніпрі. Згодом подія стане всеукраїнською.
Обмеження за віком, вагою та протипокази
Донором крові в Україні може бути здорова людина віком > 18 років, вагою > 50 кг (Київ, Вінниця, Дніпро) та > 60 кг (Львів), яка не має протипоказів до донорства.
Якщо ви:
  • приймаєте ліки
  • хворієте, маєте хронічні захворювання
  • маєте проблеми з зором
  • чи стоїте на обліку
  • протягом останнього року у вас були будь-які хірургічні втручання чи процедури за допомогою голки
  • впродовж останнього року ви робили пірсинг або тату
  • у вас низький рівень гемоглобіну (рівень гемоглобіну визначають лікарі в день здачі крові) — донорство крові вам протипоказане або на тимчасовій або на постійній основі
Інформаційна підтримка донорів
Ми детально будемо інформувати вас щодо до питань, як стати донором, що можна вживати перед здачею крові, а що ні і ви завжди можете написати нам ваші запитання, на які ми обов'язково відповімо.
Слідкуйте за анонсами наступного заходу та детальною інформацією в подіях на фейсбук:
Для участі у події необхідна наявність COVID-сертифікату або негативного ПЛР-тесту.
Я хочу стати донором
Реєстрація Київ
Реєстрація Львів
Реєстрація Вінниця
Реєстрація Дніпро
FAQ
Як стати донором крові?
Донором крові в Україні може бути здорова людина віком від 18 років, вагою від 50 кг (у Києві, Дніпрі, Вінниці) та від 60 кг (у Львові). Якщо з віком та кілограмами більш-менш зрозуміло, то яка ж це здорова людина, зрозуміти складніше.

Отже, здорова людина — це та, яка не має протипоказів до донорства. Іншими словами, якщо ви приймаєте ліки, маєте хронічні захворювання чи стоїте на обліку — донорство крові вам протипоказане чи на постійній основі, чи на тимчасовій.

А тепер перейдемо до деталей і ознайомимось які саме є протипокази до донорства. Вони діляться на тимчасові та абсолютні і ми рекомендуємо обов'язково ознайомитись з ними за посиланнями.

Чому ж існує такий величезний список протипоказів і навіщо вони, адже кров все одно перевіряють/тестують в лабораторії перед тим як видати пацієнтам в лікарні. Це все тому, що донорство в першу чергу — це турбота про донора, тобто працює принцип «не нашкодь собі». Адже погодьтесь, якщо людина потребує допомоги чи через підвищену температуру, чи має хронічне захворювання, до прикладу, псоріаз її організм потребує на даний момент відпочинку і лікування, а не навантаження. То ж спочатку турбуємось про себе і свій стан здоров'я, а вже потім — рятуємо інших.

Якщо ви не знайшли протипоказів у списках, значить потенційно ви можете бути донором крові. Та все ж звертаємо увагу, що список — це основа і в ньому є далеко не всі вказані випадки, враховуючи які людина не може стати донором.

Часто виникає питання, «Чи можу я бути донором, якщо приймаю протизаплідні таблетки?» Якщо ви приймаєте їх з метою контрацепції, а не лікування — ви можете бути донором. Такі та багато інших питань турбують потенційних донорів, тож не соромтесь запитати в події на фейсбуці, або напишіть нам приватне повідомлення на сторінку #ВАРТОЖИТИ
Жодних попередніх аналізів крові чи довідок не потрібно!
А що ж робити, якщо я не знаю свою групу крові? Ну що ж, і тут у нас є для вас хороша новина. В центрі крові вам визначать групу крові і навіть буде зроблено медогляд.
Бути донором — це відповідально, тому варто дотриматись правил підготовки й харчування перед донацією.

ВАЖЛИВО!
Обов'язково потрібно взяти з собою документ, що посвідчує особу інакше ризикуєте не здати кров, тож не забудьте паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.

Донорами крові відтепер можуть бути громадяни інших країн. Для цього потрібно мати документ, що посвідчує особу, а також посвідку на проживання в Україні.

Після того як ви стали донором крові є правила відновлення, рекомендуємо вам дотримуватись їх і через 60 днів можна знову стати донором крові!

Правила відновлення донора
Здавайте кров регулярно і залишайтеся здоровими!

матеріал взято з ресурсу ДонорUA
Як підготуватись до здачі крові?
За три дні до здачі крові
Ліки
Відмовся від аспірину, анальгіну та ліків, що їх містять
Чорниця
Не вживай чорницю - вона розріджує кров
Виникли питання?
Не соромся запитати в події на фейсбуці
Реєстрація
Обов'язково зареєструйтесь!
Реєстрація відкривається за 2 тиждні до події
За два дні до здачі крові
Алкоголь
Не вживайте алкоголь
Їжа
  • відмовтесь від солінь, а також копченої, гострої і смаженої їжї з численними спеціями
  • не вживайте горіхів, фініків та бананів - вони надто жирні, буряків (розріджує кров і понижує тиск) та чорниці
  • не вживайте солодких магазинних напоїв, чіпси, сухарики, халву, насіння, майонез, кетчуп, круасани та магазинні солодощі
Чому обов'язково дотримуватися дієти перед здачею?
Протипоказані продукти унеможливлюють проведення точного аналізу крові і визначення стану організму людини
За один день до здачі крові
Вживайте дозволені продукти
Вживайте в цей день хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, овочі, фрукти (крім бананів - вони надто жирні). Рибу (короп) та м'ясо (курка, телятина) нежирних сортів у відвареному, печеному чи тушкованому вигляді
Дотримуйтесь водного режиму
Дотримуйтесь водного режиму - не менше 2-х літрів негазованої води, додатково можна випити - солодкий чай, узвар, морс, компот чи мінеральну воду
Виспіться
Обов'язково потрібно виспатись!
Відмовтесь від забороненої їжі
Пам'ятайте про заборону на жирну, смажену, копчену їжу, соління, яйця, молочні продукти, чорницю, буряк, горіхи та напої, які містять алкоголь
Покладіть з собою документи
Складіть звечора з собою паспорт громадянина України та ідентифікаційний код, щоб не забути вранці
В день здачі крові
Легкий сніданок обов'язковий
Легкий сніданок обов'язковий. Можете перекусити вареними крупами на воді або макаронними виробами без додавання вершкового масла. Також можна їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки!), просте галетне і вівсяне печиво. Якщо є час та можливість - поласуйте пропареною рибою або відвареним м'ясом нежирних сортів.

Якщо ви не встигнете поснідати - ми пригостимо вас вівсяним печивом і чаєм просто перед здачею крові
Не плануйте серйозних справ
Не плануйте в день здачі крові серйозних справ, інтенсивних фізичних навантажень, прийому алкоголю
Не пийте каву
До здачі крові не пийте каву та інші напої - обмежтесь водою та чаєм
Не паліть за 2 години і після
Пам'ятайте про заборону на жирну, смажену, копчену їжу, соління, яйця, молочні продукти, чорницю, буряк, горіхи та напої, які містять алкоголь
Обов'язково візьміть документи
Обов'язково візьміть із собою паспорт та ідентифікаційний податковий номер.
Для іноземців чи осіб без громадянства — посвідку на постійне проживання на території України.

Ми існуємо завдяки вашій підтримці
Допомогти Фундації #ВАРТОЖИТИ може кожен бажаючий незалежно від того, в якій країні знаходиться благодійник. Для цього потрібно перерахувати будь-яку комфортну суму на рахунок Фундації у будь-який зручний спосіб.
У вас є можливість придбати будь-який мерч від Фундації #ВАРТОЖИТИ. Звичайно, ми витрачаємо кошти на його виготовлення, проте різниця залишається у Фундації. І ми будемо щасливі, якщо ви будете носити шкарпетки, худі або шопер з написом #ВАРТОЖИТИ.

Якщо ви замовите наш мерч з-за кордону— ми придумаємо, як організувати доставку у вашу країну.

Прибуток з продажу фірмового мерчу у повному обсязі буде спрямовано на наші проєкти відповідно до місії Фундації #ВАРТОЖИТИ.

* Доставка здійснюється за рахунок Отримувача

More products
Партнери Red Brunch