Світлана
Павелецька
Співзасновниця видавництва #книголав, СЕО Інституту Когнітивного Моделювання

Facebook: @svitlana.paveletskaya
Instagram: @paveletskaya_svitlana
Як народилася ідея відкрити видавництво #книголав?
Світлана:
Насправді, я ніколи не хотіла мати власний бізнес. Мені здавалося, краще ризикувати чужими грошима, ніж своїми. Потім так склалося, що в мене був дипломний проєкт на MBA, і я обрала тему видавництва. Тоді я працювала в 1+1 media і там робили кілька піар-проєктів, пов'язаних із виданням книжок. Вже після цього я задумалась, що це може бути цікавою справою з погляду бізнесу. Я любила читати ще з самого дитинства, а коли у мене з'явилась дитина, то я дуже сильно на собі відчула брак якісної літератури в Україні. Особливо дитячої. Тому, коли з'явилась нагода, я з радістю заглибилися у цей світ.
Які відчуття були, коли #книголав видав першу книжку, і що це була за книга?
світлана:
Наша перша самостійна книжка — «100 експрес-уроків української» з Олександром Авраменком. Дуже цікаво видавати щось своє й бачити результат, а потім — і схвальні відгуки про користь продукту. Це викликає дивовижні відчуття.
Світлана Павелецька
з сином
Чи можете назвати книжки, які найбільше вплинули на формування Вас як особистості?
світлана:
У мене було кілька болісних моментів. Перший — книжка про «Пітера Пена». Я читала її у віці 9-10 років і потім дуже боялась дорослішати, адже у книжці є такий наратив: поки ти маленький, то твої батьки живі. Він мене дуже травмував. Далі за списком йде Стефан Цвейг та його «Лист незнайомки». Це теж історія, яка породила в мені багато страхів. Але у дитинстві я читала й багато позитивних, пригодницьких історій. Наприклад, романи Майн Ріда та Джека Лондона. Я не можу назвати якусь одну книжку, але саме читання допомогло мені сформувати дуже багато інтересів у різних сферах, що привело мене згодом до моєї професії.
Перше, що зроблю після завершення карантину — поїду заберу дитину від батьків
Світлана Павелецька
видавчиня
Чи є українські чи іноземні твори або письменники, яких Вам би хотілось видати?
світлана:
Мені б хотілось видати «Гаррі Поттера», бо я обожнюю цю книжку, але місце вже зайняте, на жаль. З українських авторів мені дуже подобається творчість Сергія Жадана та Юрія Андруховича, але вони вже друкуються в інших видавництвах. Ми видаємо Ірену Карпу — чудесну авторку та особистість. Я дуже щаслива, що вона з нами співпрацює. Але мені хочеться видавати більше українських масових авторів, адже я хочу зробити нашу літературу трендом. З іноземними текстами простіше. Близько 80% із того, що я хотіла, ми видали. Права на переклад деяких книжок ми не встигаємо купити. А є й такі книжки, які мені подобаються, але матимуть низький попит.
Світлана Павелецька і Яніна Соклова
народження книги «Я, Ніна»
Чи складно бути видавцем в Україні і які є підводні камені?
світлана:
Це складно, якщо це твій єдиний прибуток. Ніхто із засновників видавництва не залежить від цих грошей. Ми реінвестуємо ці гроші у розвиток бізнесу. Нам складно, але цікаво. Якщо це справа твого життя, від якої ти повністю залежиш, то я впевнена: це дуже складно. По-перше, українці дуже мало читають. А по-друге, вони радше заплатять 40 гривень за поганий продукт, ніж 250 гривень за той, що служитиме довго.
Я читала «Пітера Пена» у віці 9-10 років і потім дуже боялась дорослішати, адже у книжці є такий наратив: поки ти маленький, то твої батьки живі
Світлана Павелецька
видавчиня
Чи помітно зросли продажі книг в період карантину?
світлана:
Ні. Вони взагалі падають, тому що карантин ще й підсилив економічну кризу. Наші книжки дуже якісні, тому вони коштують певних грошей. Хоча й на час карантину ми робимо знижки, але люди зараз заощаджують на їжу, тому ми спостерігаємо певне зниження продажів. Хотілось би жити в ідеальному світі, де ми всі замкнені вдома, лежимо на дивані та займаємось саморозвитком. Але ні, насправді, всі лежать та їдять безперестанку. Книжки не читають.
Чому Ви вирішили долучитися до нашого Книжкового Марафону?
світлана:
Насамперед для нас це важливо. І ми обрали ті книжки, які можуть розрадити та викликати зацікавлення до чогось більшого, тому що я вважаю, для будь-якої дитини, хворої чи здорової, важливо мати інтерес. Життя несправедливе: є люди, яким щастить більше, а є такі, які вимушені проходити через перешкоди. І саме їм, я думаю, ми маємо допомагати.
Книги, які радить Світлана Павелецька
«Наші душі вночі»
Кент Гаруф
Одна із найулюбленіших моїх книжок, тому що вона доводить: для щастя не існує терміну придатності
«Гра в пари»
Ханна Оренстейн
Приклад дуже якісного, легкого дівочого чтива
«Я, Ніна»
Яніна Соколова, Ольга Купріян
Книжка про боротьбу, кохання та життя, яке перемагає.
«100 експрес-уроків української мови»
Олександр Авраменко
Ця книга — приклад того, як можна зробити вивчення мови цікавим одразу для великої кількості людей.
«Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд і спільнот»
Дмитро Кулеба
Важлива книжка, адже розповідає про те, в якому світі ми живемо.
«Уроки виживання для принцес»
Федеріка Магрін
Осучаснений ілюстрований посібник про відомих усім казкових персонажок із улюблених історій. Насправді, він не тільки для дітей, а й для дорослих, тому що розповідає, як співіснувати у світі із токсичними людьми, залишатися собою та знаходити вірних друзів.
Нас підтримують: