Світлана
Стьопочкіна
Діагноз: рак молочної залози

Facebook: Світлана Стьопочкіна
Світлано, розкажіть про себе. Чим займаєтесь в житті?
Я мама, дружина, працюю у ІТ відділі бізнес-тревел компанії вже 15 років. Люблю подорожі, люблю гармонію, порядок у всьому. Люблю кіно, мелодрами і завжди розчулююсь, плачу від щастя або смутку вкінці фільму.
Як і коли ви дізнались про свій діагноз?
15-ого квітня бул рівно рік. Тобто діагноз остаточно був підтверджений 15-ого квітня 2020 року. Як? При самоконтролі в душі нащупала у себе ущільнення в правій молочній залозі і закрутилося. Хоча я кожен рік проходила УЗД по плану і все було добре.
Фотосесія для промокампанії всеукраїнського безкоштовного
кол-центру #ВАРТОЖИТИ для онкопацієнтів та їхніх близьких
Можете пригадати свої емоції, коли дізнались, що у вас рак?
Розпач, сльози, відчуття невідомого, складно було прийти до тями. Однак я точно знала, що потрібно лікуватися.
Чи важко було повідомити рідним і близьким? Якою була реакція?
Важко, однак я зробила це одразу, як діагноз підтвердився. Реакція була різна. Чоловік дещо замкнувся в собі від страху, потім взяв себе в руки і мужньо пройшов цей шлях зі мною пліч-о-пліч кожну хвилину. Батькам було найважче, оскільки вони не знали чим допомогти і дуже хвилювались. Старший син багато розпитував і ми намагалися все по етапах йому роз'яснити.
Світлана радіє життю на відпочинку

Все можна пройти, якщо є сила, бажання одужати і підтримка близьких.
Світлана Стьопочкіна
Онкопацієнтка
Як змінилося ваше життя відтоді, як в нього втрутився рак? Чи вплинуло це на Ваш світогляд?
Думаю так, хоча не могу сказати, що дуже сильно. Я більше стала любити життя і ще більше дякувати за те, що є. Однак ще багато роботи мені потрібно зробити :-)

Багато крутих і сильних людей я зустріла за минулий рік і це мегаважливо.
Світлана із коханим чоловіком на відпочинку
Про що ви мрієте, Світлано? Без чого не уявляєте свого життя?
Я мрію про море з родиною. Про нову домівку з галявиною для дозвілля з дітьми і родиною. Про нові подорожі, які я обожнюю. Я мрію почути від своєї близької людини, яка зараз проходить також шлях лікування, що вона також одужала і щаслива!

А взагалі я вже щаслива!
Не боятися питати лікарів про всі свої сумніви. Брати другу і третю, і навіть четверту думку, якщо є сумніви. Спілкуватися з психологом, бажано онкопсихологом, їх можуть порадити в онкоспільнотах. Здатися ти завжди встигнеш!
Світлана Стьопочкіна
Онкопацієнтка
Чи потрібен українцям кол-центр для онкопацієнтів?
Дуже потрібен. Коли ти чуєш свій діагноз перший раз, одразу виникає думка: «Куди бігти?». Людина не знає, які є онкоцентри, як туди попасти, до кого там іти і т д. Не кажучи вже про NCCN рекомендації по лікуванню того чи іншого виду раку. Якщо буде такий кол-центр, буде більше впевненості, що є у кого запитати і страх буде значно менший.
Кол-центр для онкопацієнтів
та їхніх близьких
Як це працює?
Кол-центр #ВАРТОЖИТИ — це три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їхніх близьких
1
Гаряча лінія допомоги
Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн.

* * * Команда експертів пройшла навчання і готова приступити до роботи щойно з'явиться фінансування на запуск цієї лінії
2
Психологічна допомога
Професійні онкопсихологи нададуть онкопацієнтам та їхнім близьким необхідну фахову консультацію. З-поміж 54 слухачів курсу онкопсихології від Українська Асоціація Онкопсихологів буде відібрано найкращих фахівців, які працюватимуть на лінії психологічної допомоги.

* * * Команда експертів проходить навчання і готова приступити до роботи в червні 2021 року
3
Таксі для онкопацієнтів
Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надали
10 000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів, щоб у 19-ти містах України онкопацієнти могли замовити безкоштовне таксі до державного медичного закладу та назад додому.