Інтерв'ю з киянином
Єгором Шуміхіним в рамках
проєкту #таксідлядонора
#мояісторіядонора
Страх був один — чи не можна чимось заразитися в процесі кровоздачі. Але це все від малої поінформованості. Зараз це звучить навіть трошки дико.
Єгоре, розкажіть трішки про себе?
Нещодавно мені виповнилося 32 роки. Народився я в Казахстані. Далі ми з батьками достатньо часто переїжджали. Була і північ Росії і західна Україна, а з часу, як почав навчатися в університеті, живу в Києві.

Закінчив КНУ ім. Шевченка по спеціальності «Банківська справа». Після чого, майже п'ять років працював по спеціальності на різних позиціях в банку, доки не вирішив кардинально змінити вектор свого руху. Знадобився певний час щоб «знайти себе», дуже цікаві шість місяців. І от уже більше п'яти років працюю в інформаційній журналістиці.
Єгор Шуміхін
інформаційний журналіст
Коли Ви вперше наважились бути донором і чому?
Вперше здав кров у 2016 році. Чесно кажучи, не пам'ятаю, що саме мене до цього спонукало. Ніяких, скажімо, екстрених обставин не було. Раніше взагалі про таке не думав. Але на роботі в журналістиці я почав багато спілкуватися з людьми із різних громадських організацій, соціальних ініціатив, і ідея спробувати здати кров якось сама почала витати в повітрі. І от якраз в квітні чотири роки тому, напередодні свого дня народження, все ж наважився.

Як Ви обирали де саме будете здавати кров?
Місце якось само мене знайшло. Почав шукати в Інтернеті інформацію, що до чого з цією кровоздачею. Таким чином «нагуглив» громадську ініціативу «Свіжа кров», не впевнений, що досі існує. Глянув, що вони періодично проводять так звані «кроворкінги», де в донорських закладах організовують просвітницькі зустрічі на цю тему в безпосередній атмосфері. Найближчий захід, який мені підходив по датах, був у Київському міському центрі крові. Так і обрав, а тепер майже постійно здаю тут. Ще декілька раз відвідував Red Brunch від проекту «Я, Ніна».
Єгор Шуміхін
вже 8 разів здавав кров
Працівники Центру крові роблять все, щоб зняти всі побоювання, якщо такі є. Все дуже по-домашньому і невимушено.
Які страхи були у Вас перед першою кроводачею і як ви з ними впорались?
Страх був один — чи не можна чимось заразитися в процесі кровоздачі. Але це все від малої поінформованості. Зараз це звучить навіть трошки дико. Трохи почитав про це, і хвилювання частково відійшли. А коли прийшов на донацію, так взагалі заспокоївся. Бо там же той тематичний коворкінг проходив, де все детально розповідали, та й самі працівники Центру крові роблять все, щоб зняти всі побоювання, якщо такі є. Все дуже по-домашньому і невимушено. Звичайно, також хвилювався, щоб я підійшов як донор.
Як готуєтесь до кроводач?
Тут все дуже просто! За декілька днів до кровоздачі потрібно відмовитися від вживання ліків, алкоголю, гострої і смаженої їжі, солінь, молочних продуктів, горіхів, деяких овочів і фруктів (типу буряк і банан), а також магазинних солодких напоїв і снеків. В той же час, на цей період рекомендується надати перевагу вареним крупам, макаронним виробам, відварній рибі і нежирному м'ясу, фруктам, овочам, домашнім компотам і звичайному галетному печиву. Безпосередньо перед донацією важливо гарно виспатися, легко поснідати, пити багато води і не палити цигарок. Загалом, чим здоровіший спосіб життя ти ведеш, тим краща буде твоя кров.
Реципієнти не можуть чекати завершення карантину. Кров потрібна завжди!
Як Ви дізналися про послугу #таксідлядонора і чому вирішили скористатися?
Як уже казав, я декілька раз відвідував Red Brunch для донорів, та і загалом слідкую за проектами, які створюються Яніною Соколовою і командою однодумців. Крім цього, брав участь у соціальній ініціативі #ВУСОПАД, яку теж організував проект «Я, Ніна». Метою цієї щорічної акції є підвищення обізнаності суспільства щодо проблем чоловічого здоров'я, серед яких рак простати, рак яєчок та депресія. Це теж дуже важлива тема, яка потребує більшої поінформованості серед населення, як і донорство. Тому, про послугу #таксідлядонора дізнався із сторінки у соціальних мережах Фундації #ВАРТОЖИТИ.

По традиції, яка склалася сама собою, одну з донацій я щороку роблю або у свій день народження або напередодні. Так як цьогоріч цей час припав на карантин, під час якого діє багато різних обмежень, у том числі і транспортних, то безпечно потрапити до Центру крові можна або на власному транспорті, або на таксі. У мене є лише мотоцикл, але я б не рекомендував донорам після кровоздачі їздити на такому двоколісному транспорті, бо це може бути небезпечно. Таким чином, вирішив скористатися цією послугою. Мені здається, що це дійсно дуже важливий і вчасний проект. Бо реципієнти не можуть чекати завершення карантину. Кров потрібна завжди!
Єгор Шуміхін
долучився да ініціативи #ВУСОПАД від проєкту «Я, Ніна»
Які відчуття виникли у вас після кроводачі?
Буду щирим, що після першого разу відчував неабияку піднесеність. Ну, розумієте, таке відчуття, що зробив щось дійсно дуже корисне. Крім того, радів, що мої показники підійшли і я зміг стати донором. Трохи більше, ніж за рік я повторив донацію. А зараз намагаюся планувати свій рік так, щоб не втратити час і здати кров максимальну кількість раз. До речі, для чоловіків це до 5 кровоздач на рік.

Якщо ж говорити про фізіологічну сторону, то на щастя, для мене донації проходять непомітно. За 8 раз, що я здавав кров, не було жодного погіршення самопочуття, жодних запаморочень чи чогось подібного. Надіюся, так буде і надалі.
Що порадите тим, хто все ще не може зважитися стати донором?
Кажуть, що одна донація крові може врятувати три життя. Мені здається, що ця цифра має змусити кожного зрозуміти, що таким маленьким буденним вчинком ти можеш зробити неоціненну велику справу. Не бійтеся, бути донором - це круто!
Допомогти може кожен!
Проєкт #таксідлядонора дає можливість донору замовити собі безкоштовне таксі в Центр Крові у своєму місті і назад додому у 26 містах по всій Україні.

Фундація #ВАРТОЖИТИ разом з ДонорUA самостійно оплачує таксі донорів в 13 містах України за добровільні пожертвування від благодійників.
Кров — це повітря!
Подаруйте комусь ще одну посмішку, ще одні обійми, ще один вечір в колі сім'ї. Ще одне побачення. Ще один світанок.
120 грн
Оплатять поїздку одного донора в центр крові.
240 грн
Покриють вартість двох поїздок одного донора в Центр Крові і назад.
5-10-20 грн
Маленької допомоги не буває.
Будь-яка сума важлива.
 • Київ
 • Львів
 • Запоріжжя
 • Дніпро
 • Полтава
 • Одеса
 • Харків
 • Суми
 • Івано-Франківськ
 • Кривий Ріг
 • Вінниця
 • Чернігів
 • Миколаїв
 • Ужгород
 • Житомир
 • Хмельницький
 • Чернівці
 • Тернопіль
 • Маріуполь
 • Рівне
 • Біла Церква
 • Херсон
 • Кропивницький
 • Луцьк
 • Кам'янське
 • Черкаси
#таксідлядонора доступне в 26 містах України:
Завдяки колаборації з онлайн-сервісом Uklon та національною мережею автозаправних комплексів WOG послуга працює в 13 містах України. Для цього онлайн-сервіс Uklon надав 20 000 промокодів на безкоштовні поїздки для донорів.

Для того, щоб закрити потребу донорської крові та її компонентів ще у 13 містах України, а це: Житомир, Хмельницький, Чернівці, Тернопіль, Маріуполь, Рівне, Ужгород, Біла Церква, Херсон, Кропивницький, Луцьк, Кам'янське, Черкаси ми збираємо кошти на таксі для донорів.

Наша мета — 2 000 000 грн.

Допомогти може кожен бажаючий, незалежно від місця проживання, натиснувши кнопку ДОПОМОГТИ або ОПЛАТИТИ ТАКСІ ДЛЯ ДОНОРА.
Разом з вами на проєкт #таксідлядонора ми зібрали
* дані оновлюються щодня
320

Доброчинців
65 296

Вже зібрано, грн
-76 800

грн, витрачено на #таксідлядонора
640

Донорів замовило #таксідлядонора
1 920

Врятували людей
* кров 1 донора може врятувати 3 життя
2 000 000

Необхідно зібрати, грн
Проєкт #таксідлядонора реалізується завдяки спільним зусиллям