Юлія
Ковмір
Діагноз: меланома, IV стадія

Facebook:
Юлія Ковмір
Юлю, розкажіть про себе. Чим займаєтесь в житті?
Мені 37 років, маю чудову родину. Син у цьому році пішов у перший клас. До заміжжя мала дуже багато різносторонніх захоплень. Встигала працювати головною бухгалтеркою, подорожувати, займатись плаванням і навіть пройти курси з акторської майстерності. Після народження сина я занурилась у сімейні клопоти.
«Сім'я — це найголовніше у житті кожної людини. Нехай всі сім'ї будуть щасливі»
Як і коли ви дізнались про свій діагноз?
Наприкінці 2018 року почала періодично підвищуватись температура. Після багатьох ретельних досліджень, у березні 2019 року дізналась, що маю метастази меланоми. Одразу звернулись до найкращих лікарів в Національному інституті раку. Почала дороговартісну терапію, яка має найкращі показники виживаності з моїм діагнозом. Потім був пошук ліків, прохання про допомогу у соцмережах. Досі, разом з Вікторією Романюк і дівчатами із ГО «Афіна. Жінки проти раку» домагаємось включення ефективних, сучасних препаратів до програми держзакупівель. Віримо, що пацієнти зможуть отримувати ліки, жити і працювати в рідній країні.
Не витрачайте дорогоцінний час на лікування содою, грибами, голодуванням та іншими бездоказовими препаратами
Юлія Ковмір
Онкопацієнтка
Можете пригадати свої емоції, коли дізнались, що у вас рак?
Спочатку розпач і багато сліз. Потім шалена підтримка від рідних, друзів, співробітників. Розуміння, що треба лікуватись і жити далі, виховувати сина і зсувати гори. Спілкування з онкоодужуючими вселило віру, що все можливо і життя після встановлення такого складного діагнозу не закінчується. Все можливо, головне вірити, мати позитивний настрій, не шукати альтернативне лікування, приймати доказові препарати. Знайти свого лікаря, якому довіряєш.
Як відреагували друзі та близькі?
Рідним було навіть важче, ніж мені. Я вже знала свої шанси на виживання, оскільки терапія давала результат. Я відчувала, як в організмі відбуваються зміни. А рідні знають тільки, що я маю складний діагноз.

Багато друзів мене підтримало. Особливо приємно було отримувати повідомлення з підтримкою, це надавало сил. Багато хто боїться спитати, як справи. Але закликаю всіх, розмовляйте зі своїми друзями, хто в діагнозі! Такі розмови відволікають від думок про діагноз, наповнюють розум іншими думками. Часто люди в діагнозі занадто занурюються у проблему і накручують себе до відчаю, не маючи насправді для того передумов.
Чи розповідали синочку про рак?
Ні. Для мене це надскладне завдання. Син дуже прив'язаний до мене. У мене немає слів, щоб сказати, що через хворобу я можу померти.
Чого вам найбільше бракувало на кожному з етапів лікування?
Коли я звернулась до дерматологів зі скаргою на пошкоджену родимку, в них вона викликала підозру. Видаляв мені родимку онколог і я була впевнена, що він робить все правильно. Але тут я помилялась. У приватних клініках краси лікарі зосереджені на естетичному вигляді після видалення. Якби лікар розповів, що саме хірургічне видалення скальпелем є золотим стандартом при підозрі на меланому, я б не зважала на наявність післяопераційного шву. Також, при направленні на гістологію, лікар не описав свої візуальні підозри, а тільки те, що невус пошкоджений. Видалення електрокоагулятором, згадування тільки про пошкодження невусу призвело до того, що патологоанатом поставив невірний діагноз. Завжди варто мати кілька думок лікарів і дуже зважено приймати рішення про навіть, здавалось, незначні процедури.
Бракує доступу до ефективного лікування і досвіду лікарів із терапією побічних ефектів (не онкологів).
Чи правда, що рак змінює життя на до і після?
Моє життя змінилось, бо найбільший наслідок проходження терапії — це підвищена втомлюваність. У юності я була дуже активною і всюди встигала. Зараз відчуваю, що не маю на все сили. Це дуже гнітить, бо маю багато планів, питань, які потрібно вирішувати, активного сина, з яким потрібно займатись, цікаву роботу, яку необхідно робити, пацієнтів, яких теж потрібно підтримувати і налаштовувати позитивно.

В глибині я така сама людина, якою була раніше. Прагну справедливості, щастя і миру для всіх.
Про що ви мрієте, Юлю? Без чого не уявляєте свого життя?
Мрію, що в нашій країні відбудуться зміни і кожен громадянин буде цінним для держави. Що ми будемо заможними, тому що працюємо багато і на це заслуговуємо. Що буде мир і пацієнти не будуть збирати кошти на своє лікування. Не уявляю, що б я робила без своїх рідних. Вони дуже підтримали, хто піклуванням про сина, хто у спілкуванні з лікарями, хто з доступом до ліків. Сім'я — це найголовніше у житті кожної людини. І нехай всі сім'ї будуть щасливі.
Чому вирішили долучитись до проєкту кол-центру #ВАРТОЖИТИ?
Наявність кол-центру для людей, які мають онкологічний діагноз має велике значення. Часто немає з ким поговорити про те, що непокоїть. Навіть близьким не завжди хочеться все казати. Часто проговоривши проблему, можна самому знайти вірне рішення.
Закликаю всіх: розмовляйте зі своїми друзями, хто в діагнозі!
Юлія Ковмір
Онкопацієнтка
Що би ви сказали усім, хто щойно дізнався, що у них злоякісна пухлина?
Не опускати руки, шукати варіанти, знайти гарного лікаря з надійною репутацією. І не витрачати дорогоцінний час на лікування содою, грибами, голодуванням та іншими бездоказовими препаратами.
Якби рак можна було порівняти з якимось художнім персонажем, хто б це був?
Дарт Вейдер. Довгий час існувала думка, що зустріч з ним смертельна, але часи змінюються і зараз ми знаємо, що не існує непереможного зла.
Кол-центр для онкопацієнтів
та їх близьких
Як це працюватиме?
Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких
1
Гаряча лінія допомоги
Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн
2
Психологічна допомога
Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. До 22 липня 40 окнописхологів проходять навчання роботі на гарячій лінії, яке спеціально розробила для них Українська Асоціація Онкопсихологів під керівництвом начальниці штабу Алли Антонової
3
Таксі для онкопацієнтів
Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому