Юлія
Севастьянова
Діагноз: рак молочної залози, І стадія

Facebook:
Юлія Севастьянова
Юлю, розкажіть про себе. Чим займаєтесь в житті?
Мені 26 років. За освітою я економіст, але завжди любила працювати з людьми, тому після закінчення університету працювала HR-ом в комп'ютерній академії. В 22 роки я вперше стала мамою, а в 25 років — вдруге. Останні 3 роки моя професія — мама. Захоплююсь тренуваннями в тренажерному залі, плаванням, велопрогулянками, фотографією. А ще пишу вірші.
В очікуванні чуда. В усіх сенсах.
Як і коли ви дізнались про свій діагноз?
В листопаді 2019 я дізналася, що чекаю другого малюка, якого ми планували і дуже хотіли. Щастю не було меж. Але на 12-му тижні вагітності я намацала маленьку кульку у лівій груді. Побігла на УЗД. Висновок з УЗД: осумкована гематома. Лікар порекомендував спостерігати за гулькою до пологів і запевнив, що після пологів, в процесі лактації, гематома розсмокчеться і безслідно зникне.

Я заспокоїлася, але ненадовго. Гематома стала рости і за місяць з маленького зернятка збільшилася до розміру курячого яйця. Я пішла на прийом до хірурга-онколога. Аналіз біопсії нічого поганого не показав, але через тиждень ця гематома збільшилася ще в два рази і стала розміром з гусяче яйце. Лікар прийняв рішення оперувати. Мене запевнили, що малюку всередині нічого не загрожує, він повністю сформований і його надійно захищає плацента.

Так, на 20-му тижні вагітності мене прооперували. Через деякий час в палату зайшов хірург, розповів, як пройшла операція і озвучив мені страшне слово: РАК.
Можете пригадати свої емоції в цей момент?
Мені було дуже страшно. Було страшно за малюка, який мав скоро народитись, за синочка, якому було на той момент лише 2 рочки і 8 місяців і який з нетрпінням чекав мене вдома. Кілька днів не могла спати, прокидалася в сльозах і в задусі. Я з жахом чекала на результати гістології. Два тижні пекла і очікування...
З Яніною Сокловою в рамках промокампанії кол-центру #ВАРТОЖИТИ
Чи була можливість відкласти початок лікування до народження дитини?
Спочатку мені казали, що час є. Але я віддала скельця та блоки на гістологію до приватної лабораторії і діагноз виявився складнішим, ніж на початку. Хіміотерапевт мені чітко сказав, що в мене немає часу чекати і треба обов'язково починати хіміотерапію.

Знайти хіміотерапевта, який би не побоявся взяти на себе таку відповідальність, виявилось дуже непросто. Ми з чоловіком об'їздили безліч клінік, я обнишпорила весь інтернет, різноманітні форуми і спільноти. Зрештою, ми таки знайшли свою лікарку. Під час вагітності я успішно пройшла 4 хіміотерапії.

25 червня народився наш синочок, Даніїл. Я вдячна Богові за щастя бути мамою!
Як ви і малюк почуваєтесь зараз? Що попереду?
Данііл росте, гарно набирає вагу та щоденно радує мене . Я продовжую хіміотерапію. Пройшла вже 11 курсів . Залишилось 5 . Готуюся до операції.
Як пояснювали старшому сину відсутність волосся? Говорили з ним про рак?
Ні, про рак я з ним не говорила. Розказала йому, що мама хворіє. Волосся в мами не буде, але це не назавжди. Я відрізала волосся за тиждень до початку першої хіміотерапії, 1 квітня. Перше, що сказав мені син у цей день: «Мама, все буде добре. Я не боюся». Це саме ті слова, які я хотіла почути.
З синочками. Боротьба триває
Чи правда, що рак змінює життя на до і після?
Звичайно, на 100%. Після того, як мені оголосили діагноз, я зрозуміла, що життя вже не буде таким, як раніше. Я стала цінувати життя, кожну хвилинку. Стала прислуховуватись до себе, до своїх потреб, бажань, мрій. Не відкладаю в довгий ящик те, що можу зробити зараз.
Без чого не уявляєте свого життя?
Без любові, радості і віри. Я радію і дякую Богові за все. Навіть за такі випробування, які випали на мою долю. Вони мене загартовують. Вірю в перемогу. Люблю життя, дітей, друзів.
Не опускати руки, не втрачати віри та шукати саме «свого» лікаря. Позитивний настрій — це 90 % успіхів. Я вірю, що рак — це не вирок
Юлія Севастьянова
Онкопацієнтка
Чи потрібний українцям кол-центр #ВАРТОЖИТИ? Чому?
Звичайно! Психологічна допомога — це дуже важливо. Коли тобі озвучують діагноз «рак», то, не зважаючи на те, хто з тобою поруч, ти все одно залишаєшся один-на-один з хворобою і своїми емоціями та переживаннями. Кол-центр не дасть можливості залишитися наодинці зі своїми страхами та фобіями.
Якби рак можна було порівняти з якимось художнім персонажем, хто б це був і чому?
На думку одразу приходить «Красуня і чудовисько». Рак — це чудовисько. Але треба лише навчитися бути добрішим, любити себе і оточуючих, бути коханим — і чари зникнуть. Позитивні та щирі емоції здатні творити чудеса.
Історія Юлії Севастьянової
Кол-центр для онкопацієнтів
та їх близьких
Як це працюватиме?
Кол-центр #ВАРТОЖИТИ матиме три окремі лінії допомоги для онкопацієнтів та їх близьких
1
Гаряча лінія допомоги
Експерти допоможуть отримати відповіді на будь-які запитання, пов'язані з онко. За принципом «рівний — рівному» на цій лінії працюватимуть онкопацієнти з ГО «Афіна. Жінки проти раку», які мають трирічний досвід надання фахової допомоги онлайн
2
Психологічна допомога
Професійні онкопсихологи зможуть надати онкопацієнтам та їх близьким необхідну фахову консультацію. Із 45 фахових окнописхологів, які пройшли спеціалізоване навчання, ми обрали найкращих і вони вже готові працювати на лінії психологічної допомоги
3
Таксі для онкопацієнтів
Наші партнери онлайн-сервіс Uklon і мережа АЗК WOG надають 10.000 безкоштовних поїздок для онкопацієнтів в 15-ти містах України. Безкоштовне таксі довезе онкопацієнтів в державний окноцентр і назад додому
З нами співпрацюють: